دانشجویان چه کشورهایی بیشتر در آلمان تحصیل می‌کنند؟!

دانشجویان چه کشورهایی بیشتر در آلمان تحصیل می‌کنند؟!

تقریبا 320000 دانشجوی بین المللی در موسسه های آموزش عالی سال 2019/2020 آلمان حضور داشتند که این به نسبت سال پیشین، رشد 6 الی 7 درصدی را نشان می‌دهد.

در حالیکه چین و هند همچنان بیشترین آمار ارسال دانشجو به آلمان را دارند، سوریه با توجه به اتفاقات اخیر سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

طی دهه اخیر تعداد دانشجویان بین المللی آلمان رشد قابل توجه 76% را تجربه کرده است و انتظار میرود این آمار بالاتر نیز رود. امسال DAAD پایه و اساس آمار خود را آموزش خارجی گذاشته است تا نشان دهد نحوه شمارش و تعداد دانشجویان بین المللی به چه نحوی است.

آموزش خارجی

تعداد 319900 نفر را برای سال 2019/2020 ثبت کرد که رشد 18000 نفری را به نسبت سال گذشته‌اش نشان میدهد!

نمودار دانشجویان بین المللی آلمان
نمودار دانشجویان بین المللی آلمان

DAAD اشاره می‌کند

که با وجود دوران پاندمیک (کرونا)، تعداد دانشجویان بین المللی افزایش یافته است و اشاره میکند که سهم بازار جهانی از دانشجویان خارجی به واسطه این آشفتگی تغییر می‌کند. موارد زیادی برای دانشجویان اهمیت دارد که میتوان به این موارد اشاره کرد که آیا مرزهای آن کشور باز هستند و یا اینکه آیا امکان آموزش حضوری و نه آنلاین وجود دارد یا خیر. برای دلیل میتوان این مورد را در نظر گرفت که چقدر آلمان در مهار موج اول و دوم کرونا موفق عمل کرده است که حس امنیت و آرامش را برای دانشجویان به وجود آورده است.

تحقیق ها نشان داده است که آلمان همچنان به عنوان مقصدی قوی برای دانشجویانی که قصد تغییر مکان را دارند باقی مانده است. بررسی که روی دانشجویان بیش از 70 کشور انجام شده است نشان داده است که بیش از 74% از آن ها بسیار علاقه دارند برای تحصیل به آلمان مهاجرت کنند. در حالیکه تنها 2% از آن ها علاقه داشتند آلمان را برای تحصیل ترک کنند.

کشورهایی که بیشترین تعداد ارسال دانشجو را داشتند به ترتیب چین (40000)، هند (20600)، سوریه (13000)، اتریش (11500) و روسیه (10500) هستند. برخی کشورها نقش مهمی را در این آمار بازی می‌کنند؛ نظیر سوریه که از سال 2016 با رشد 275% سهم بزرگی از این بازار را به خود اختصاص داده است.

تعداد دانشجویان حاضر در آلمان به تفکیک کشور
تعداد دانشجویان حاضر در آلمان به تفکیک کشور

نزدیک به سه چهارم دانشجویان بین المللی به دانشگاه وارد شدند

و 27% برای دوره دبیرستان و مقاطع بالاتر ثبت نام کردند.

جای دیگری که رشد را شاهد هستیم تعداد دانشجویان دکتری هستند. 27100 دانشجوی سال 2019/2020 رشد 3% نسبت به سال گذشته و 52% نسبت 10 سال گذشته را نشان می‌دهد. دانشجویان بین المللی حدود یک چهارم کل جمعیت جامعه دانشجویان دکتری در آلمان را تشکیل می‌دهند.

 

امتیاز دهید

Tags

نظرات - 1

فاطمه خضرایی

فاطمه خضرایی

آلمان کشور واقعا جالبیه… حتی وقتی بقیه کشورها مرزهاشون رو بسته بودند آلمان باز گذاشته بود و همچنان پیشرف هم میکنند

جولای 11, 2021 1:44 ب.ظ پاسخ

افزودن نظر

Your email is safe with us.