معرفی آزمون های آلمانی

اگر زبان آلمانی را کمی یاد گرفته‌اید و به سطح خوبی از آن رسیده‌اید، شاید زمان آن رسیده باشد که گواهی رسمی آلمانی را برای اثبات علم و قابلیت‌های خود در این زبان و برای ارائه به مراکز مربوطه دریافت کنید. شرکت در آزمون‌های زبان آلمانی و گرفتن گواهینامه می‌تواند یک سرمایه بزرگ در رزومه شخصی شما باشد. زبان آلمانی یکی از ده زبان رایج در دنیاست و در واقع بیشترین زبان مادری در منطقه اتحادیه اروپا است. زبان آلمانی، زبان رسمی آلمان، اتریش، لیختن اشتاین و مناطقی از سوئیس است.

اقتصاد کشورهای آلمانی زبان، از قوی‌ترین اقتصادهای جهان است که بسیاری از شرکت‌ها و مشاغل پربازده در آن به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. در نتیجه، اگر اهمیت زبان انگلیسی را کنار بگذاریم، به راحتی می‌توان گفت که یادگیری زبان آلمانی گزینه فوق‌العاده جذابی است که می‌تواند درهای زیادی را برای مهاجرت در آینده باز کند.

برخی از افراد ممکن است تصور کنند که شرکت در یک آزمون برای دریافت گواهینامه چندان لازم نباشد و تسلط داشتن به زبان موردنظر کافیست. با این حال، حقیقت اینست که بسیاری از موسسات، دانشگاه‌ها یا استخدام‌کنندگان منابع انسانی، ابتدا رزومه فرد را می‌خوانند و مدارک را ارزیابی می‌کنند. همچنین سفارت کشورهای مقصد، عموما برای اعطا ویزا، مدرک زبان معتبر دریافت می‌نمایند.
انتخاب آزمون‌های زبان آلمانی بسیار متفاوت است و اینکه کدام یک برای شما مناسب است به سطح، هدف نهایی و دانشگاهی که قصد دارید در آن ادامه تحصیل بدهید بستگی دارد. امتحانات آلمانی که به طور گسترده‌ای شناخته شده‌اند، آزمون‌های DSH TestDaF و انستیتو گوته است که تمام سطوح CEFR، از A1 تا C2 را پوشش می‌دهد. در زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره انتخاب گواهینامه‌ها، دلایل انتخاب هر کدام را کسب کنید.